bateria łazienkowa
Dom

Domowe sposoby na czyszczenie baterii łazienkowych

Śmiało można powiedzieć, że armatura łazienkowa jest jak biżuteria. Oczywiście tylko wtedy, gdy błyszczy, jest idealnie gładka i wolna od nieestetycznych zacieków czy kamiennego osadu. Niestety nawet, gdy staramy się regularnie dbać o stan baterii w łazience, zdarza się, że ich wygląd pozostawia wiele do życzenia. Są to bowiem te elementy wyposażenia, które często są użytkowane i nawet przypadkowe zachlapanie armatury mydłem, jest powodem powstawania zacieków. W poniższym wpisie chcemy przedstawić kilka sposobów na to jak domowymi preparatami, można wyczyścić baterie tak, by długo prezentowały się dobrze oraz by były higieniczne. Jeśli zastanawiasz się jak to zrobić – koniecznie zapoznaj się z poniższym wpisem!

Warto jednak podkreślić to, że wiele zależy nie tylko od samych preparatów czyszczących, ale i od systematyczności. To właśnie ona jest kluczem do czystej przestrzeni. Bateria, która nie była czyszczona przez długi okres może być naprawdę trudna do idealnego wyczyszczenia. Dbając o armaturę, systematycznie proces ten będzie tylko samą przyjemnością!

Ciekawy wpis o czyszczeniu armatury: https://www.lazienkiabc.pl/Artykuly/Jak-w-najlepszy-sposob-zadbac-o-nasza-armature-50.html

baterie do łazienki

Preparaty do czyszczenia przygotowane samodzielnie!

Zaletą preparatów do czyszczenia wykonanych samodzielnie jest przede wszystkim to, że są one bezpieczne. Coraz większa grupa osób ma różnego typu alergie, uczulenia lub po prostu wrażliwą skórę. Z tego względu korzystniej jest stosować środki przygotowane ze sprawdzonych i znanych substancji. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy z łazienki korzystają małe dzieci czy osoby starsze.

Kolejnym atutem domowych środków czyszczących jest ich cena! Zazwyczaj praktycznie wszystkie substancje, które są niezbędne do przygotowania preparatu znajdują się w kuchni. Cena ich jest niska, nieporównywalna wręcz z produktami, znajdującymi się w sklepach.

Mówiąc o domowych środkach czyszczących, warto wspomnieć także o tym, że są one po prostu ekologiczne. Kwestia ta w dzisiejszych czasach jest nie bez znaczenia.

Z czego zrobić dobry domowy preparat do czyszczenia baterii?

Jednym z najlepszych sposobów jest zrobienie roztworu, który składa się z octu i wody – w równych proporcjach. Dla przyjemnego zapachu środka, dodać można do niego soku z cytryny lub kilka kropli olejku eterycznego. Tak wykonany środek nalewamy na miękką szmatkę i przemywamy powierzchnię baterii. Atutem octu jest to, że nie tylko idealnie usuwa i rozpuszcza nawet osady kamienne, ale także nie pozostawia smug!

Jeśli perlator czy miejsce styku baterii z umywalką jest mocno brudne, należy zostawić namoczony wacik preparatem na noc. Po tym czasie z całą pewnością bateria będzie lśniła jak nowa!

Słuchawkę prysznicową można odkręcić i także pozostawić na jakiś czas w octowym roztworze. Co ważne tego typu preparat może służyć nie tylko do wyczyszczenia łazienkowej armatury, ale także, kabiny prysznicowej, wanny, brodzika czy sanitariatu.

Do domowych środków czyszczących można używać także kwasku cytrynowego czy sody oczyszczonej, jednak w przypadku baterii najlepiej sprawdza się ocet.